تبلیغات
استقلالی - ال کلاسیکو از نگاه آمار
دوشنبه 8 آذر 1389

ال کلاسیکو از نگاه آمار

• نوشته شده توسط: سجاد فلاح

ال کلاسیکو از نگاه آمار

برد صدم بارسا یا پیروزی 90 رئال؟

 هفته چهاردهم لیگا با بازی کلاسیک بارسلونا – رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ به پایان خواهد رسید. پیروز این بازی صدرنشین لیگا خواهد بود. رئال در بارسلونا به فکر حفظ صدرنشینی و گرفتن انتقام 4 باخت پی در پی اخیرش خواهد بود. آبی – اناری ها هم در اندیشه به دست آوردن جایگاه کنونی کهکشانی ها هستند. ولی این تمام ماجرا نخواهد بود.

دو تیم با به شمار آوردن بازی های دوستانه شان تا پیش از بازی دوشنبه شب 240 بار برابر هم حاضر شده اند که آمار برتری بارسلونا را نشان می دهد. کاتالانی 99 بار ال کلاسیکو را با برد به پایان رسانده اند. شمار بردهای رئال مادرید 89 بوده و 52 بار هم بازی دو تیم با تساوی با پایان رسیده است. آخرین بار دو تیم در سال 2002 و در لیگا با تساوی به کار خود پایان داده اند.

بارسا در این 240 بازی 414 بار دروازه قوهای سپید را باز کرده و 391 بار نیز دروازه اش را به روی این تیم گشوده شده دیده است. این آمار هم به نوعی رای به برتری بارسلونا می دهد. پیروزی 6 بر 2 بارسا برابر رئال در 2 مه 2009 و در برابر دیدگان 80 هزار و 354 تماشاگر حاضر در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بهترین برد خارج از خانه بارسا برابر رئال شمرده می شود. این نخستین بار بود که رئال در خانه از رقیب دیرینه اش 6 گل دریافت می کرد.

بهترین گلزن ال کلاسیکو در حال حاضر در بوندسلیگا و با پیراهن شالکه به میدان می رود! رائول گونسالس بلانکو با 11 گل زده برترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو شمرده می شود. لیونل مسی هم تا کنون 7 بار موفق به گلزنی در این دیدار سنتی شده است.

بازی های دو تیم سابقه رد و بدل شدن 10 گل را نیز دارد. رئال در سال 1934 8 بر 2 بارسلونا را برده است. از این گذشته در سال 1943 هم بازی دو تیم با تساوی 5 بر 5 پایان یافت. پیروزی یاد شده بهترین نتیجه رئال در ال کلاسیکو است.


نظرات()