تبلیغات
استقلالی - بارسلونا 8 – المریا صفر:سونامی در مدیترانه!
یکشنبه 30 آبان 1389

بارسلونا 8 – المریا صفر:سونامی در مدیترانه!

• نوشته شده توسط: سجاد فلاح

بارسلونا 8 – المریا صفر:سونامی در مدیترانه!

بارسا با این برد روحیه‌بخش با شرایط خوبی منتظر دیدار با رئال مادرید خواهد بود.

بارسلونا با برد هشت بر صفر در خانه المریا توانست برای حداقل چند ساعت به صدر جدول لالیگا برود و روحیه فوق‌العاده‌ای برای دیدار هفته آینده با رئال مادرید پیدا کند.

این برد با رکورد بهترین برد خارج از خانه بارسلونا در لالیگا برابری کرد. آنها در سال 1959 هم در خانه لاس پالماس هشت بر صفر برنده شده بودند.

بارسا در این بازی که در ورزشگاه خوئخوس مدیترانئوس، در ساحل دریای مدیترانه برگزار شد، حاکم مطلق میدان بود و به راحتی توانست هر گاه که می‌خواست به گل برسد.

هرچند بارسلونا و رئال مادرید نشان داده‌اند به بردهای پرگل علاقه بسیاری دارند، اما در جدول لالیگا در صورت هم‌امتیاز بودن دو تیم، نتایج و گل‌های زده رودرروی دو تیم در تعیین جای آنها در جدول اهمیت می‌یابد و تفاضل گل تنها زمانی اهمیت پیدا می‌کند که دو تیم در دیدارهای رودررو نتایج کاملا مشابهی گرفته باشند.

بارسا در دقیقه 17 به گل رسید. لیو مسی پس از یک و دو با ویا شوتی زمینی و محکم زد که کنترل آن برای دروازه‌بان غیرممکن به نظر می‌رسید.

دو دقیقه بعد سانتر آندرس اینیستا روی دروازه با اشتباه فاحش ارنان برنادیو به خود او برگشت داده شد و او توپ را از بالای سر دیه‌گو آلوس وارد دروازه حریف کرد.

در دقیقه 27 برنده بازی مشخص شد. سانتر ماکسول را سانتی آکاسیه‌ته، در حالی که هیچ فشاری روی او نبود به اشتباه وارد دروازه خودی کرد.

بارسا در دقیقه 33 گل چهارم را زد. آندرئو فونتاس، مدافع بارسا که اولین حضور خود در ترکیب ثابت بارسا را تجربه می‌کرد با پاسی 60 متری و بسیار دقیق توپ را به پدرو رودریگس رساند و پدرو هم با تنها یک ضربه توپ را به گل بعدی تبدیل کرد.

اما تهاجم بارسا ادامه داشت و مسی صدمین گل خود در لالیگا را در دقیقه 37 به ثمر رساند. پدرو توپ ار به مسی داد و ضربه اول مسی را آلوس برگشت داد، اما او در ریباند گل پنجم را زد.

در نیمه دوم بویان کرکیچ، سیدو کیتا و تیاگو آلکانتاراس جانشین پدرو، چابی و اینیستا شدند. هرچند المریا در دقیقه 57 موقعیتی خوب را از دست داد و ضربه عالی پابلو پیاتی با واکنش ویکتور والدس به کرنر رفت، اما بویان کرکیچ در دقیقه 62 گل ششم را هم زد. مسی پاسی عمقی و دقیق به او داد و او در حالی که از سمت دو مدافع المریا تحت فشار بود گل ششم را زد.

تحقیر المریا ادامه داشت و در دقیقه 67 مسی هت‌تریک خود را کامل کرد. ضربه ویا از فاصله 18 متری را آلوس دفع کرد و توپ جلوی دروازه خالی مقابل مسی افتاد تا این فوق ستاره آسان‌ترین گل ممکن را بزند. این ششمین هت‌تریک مسی در سال 2010 بود.

در دقیقه 73 هم آخرین گل بازی زده شد. مسی توپ را به بویان کرکیچ سپرد و او در حالی که از تله آفساید به درستی گریخته بود گل هشتم را زد.

بازی بعدی بارسا با پاناتینایکوس در چهارشنبه است. المریا هم هفته بعد در مستایا به دیدار والنسیا می‌رود. البته بارسا در لالیگا بازی بعدی خود را مقابل رئال مادرید برگزار خواهد کرد.


نظرات()