تبلیغات
استقلالی - تعطیلات 18 تیم لیگ برتری چگونه سپری می‌شود
یکشنبه 5 دی 1389

تعطیلات 18 تیم لیگ برتری چگونه سپری می‌شود

• نوشته شده توسط: سجاد فلاح

تعطیلات 18 تیم لیگ برتری چگونه سپری می‌شود

18 تیم لیگ برتری در فرصت 38 روزه تعطیلات برنامه های مختلفی را مدنظر دارند. از برگزاری تمرینات در شهر و دیار خود گرفته تا سفرهای خارجی که در این بین پرسپولیسی‌ها برنامه فشرده‌تری نسبت به سایر کشورها دارند و در ترکیه و امارات به میدان خواهند رفت.

امارات و ترکیه در میان مقصد های خارجی و جزیره کیش در داخل گزینه اصلی اردوهای تیم هایی است که قصد دارند تعطیلات را خارج از شهر و استان خود بگذرانند. البته با توجه به برودت هوا انتخاب ترکیه از سوی برخی تیم ها در نوع خود بسیار جالب است. مرور برنامه لیگ برتری ها در تعطیلات بلند مدت خالی از لطف نیست.

1. ذوب آهن اصفهان: تیم نخست جدول رده بندی پس از استراحت بازیکنان تمریناتش را در اصفهان آغاز می کند. این تیم در برنامه اردویی خود سفر به امارات را قرار داده است اما، هنوز حریفان تدارکاتی این تیم در این اردو اعلام نشده اند.

2. فولاد مبارکه سپاهان اصفهان: سپاهانی ها در زمان بازی های آسیایی گوانگجو به دلیل حضور بازیکنانش در تیم امید این فرصت را داشت تا به اردوی امارات برود و به همین دلیل به نظر می رسد امیر قلعه نویی قید اردوی خارجی را زده است و در نهایت امکان دارد سپاهان نیز مسافر جزیره کیش شود.

3. مس کرمان:  یکی از تیم های پرکار در تعطیلات لیگ برتر مس کرمان است. کرمانی ها پس از گذراندن تمرینات در کرمان 20 دی ماه عازم امارات می شوند و در دبی، ضمن اقامت در باشگاه ایرانیان؛ 2 دیدار تدارکاتی را که هنوز تیم هایش انتخاب نشده اند برگزار می کنند. مقصد بعدی مسی ها ترکیه است. در ترکیه نیز دو بازی تدارکاتی پیش بینی شده است که نام این دو تیم نیز مشخص نیست.

4. تراکتورسازی تبریز: تراکتورسازان یک هفته را در مرخصی به سر می برند. سپس تمرینات این تیم در تبریز پیگیری می شود. تراکتورسازی نیز امارات را مقصد اردوی خود در نظر گرفته است. مدت این اردو 10 روز است و تراکتور 2 دیدار تدارکاتی را که یکی از آنها برابر تیم امید النصر امارات خواهد بود، برگزار می کند.

5.استقلال تهران: آبی پوشان پایتخت هم یک هفته در مرخصی به سر می برند و در هفته آینده نیز 3 روز تمرین در تهران برای مردان پرویز مظلومی پیش بینی شده است. در حال حاضر مقصد اردوی استقلال کشور ترکیه است اما، گزینه جایگزین دیگری هم وجود دارد. اگر سفر به ترکیه انجام نشود، کیش مقصد استقلال تهران برای انجام اردوی تدارکاتی خواهد بود.

6. پرسپولیس تهران: قرمزهای پایتخت اما، برنامه فشرده ای را پیش رو دارند. بازیکنان پرسپولیس با پایان مرخصی خود در روز چهارشنبه تمرینات را آغاز می کنند و روز دوشنبه هفته آینده 13 دی ماه عازم آنتالیا ترکیه می شوند. پرسپولیس در اردوی آنتالیا روز شانزدهم دیماه به مصاف تیم اینتراخت فرانکفورت می رود و در دیگر دیدار این اردو نیز آنتالیا اسپور با کلن آلمان روبرو می شود. دیدارهای رده بندی و فینال نیز روز 18 دی ماه انجام خواهد شد.

  پس از آن شاگردان علی دایی  به تهران می آیند تا در صورت امکان بازی خداحافظی کریم باقری را در روز 24 دی برگزار نمایند و سپس راهی اردوی دبی امارات می شوند. اردویی که در آن صحبت از حضور تیم هایی چون زنیت مسکو روسیه، شاختار دونتسک اوکراین و لیوبلینای اسلووانی می شود.

7. صنعت نفت آبادان: آبادانی ها هنوز به غیر از تمرین در آبادان برنامه دیگری را اعلام نکرده اند. آبادانی ها اکنون آب و هوای مساعدی در این فصل سال را پشت سر می گذارند و ماندن در خانه را تا این جای کار ترجیح داده اند.

8. فولاد خوزستان: اهوازی ها هم همانند آبادانی ها آب و هوای خوزستان را به مسافرت ترجیح می‌دهند. تمرینات این تیم از چهارشنبه آغاز می شود و اصلی ترین برنامه اردویی این تیم انجام دو بازی تدارکاتی در اهواز طی تعطیلات است. اسامی این تیم ها نیز چهارشنبه با حضور مجید جلالی در اهواز مشخص می شود.

9. صبای قم: صبای قم هم پس از استراحت تمریناتش را در خانه آغاز می کند. به گفته مسئولان تیم، صبایی ها به انجام اردوی تدارکاتی علاقه دارند اما، منتظر مشخص شدن بودجه ای برای انجام این اردو هستند.

10. راه آهن شهرری: تمرینات راه آهن از هشتم دی ماه آغاز می شود و تا روز 15 دی که آنها به اردوی امارات می روند ادامه می یابد. این اردوی یک هفته ای با بازی های تدارکاتی همراه است. البته حریفان راه آهن هنوز مشخص نیستند.

11. ملوان بندر انزلی: ملوان هم تاکنون انزلی را برای ادامه تمریناتش در طول تعطیلات ترجیح داده است و اردوهایش را پس از مرخصی بازیکنان در خانه پیگیری می کند.

12. شاهین بوشهر: شاهینی ها پس از 12 روز استراحت، برنامه های تمرینی خود را از چهاردهم دی در بوشهر آغاز می کنند. بوشهری ها امیدوارند یک اردوی خارج از کشور را برگزار کنند. مقصد احتمالا امارات است. اما، اصل این اردو هنوز قطعی نشده است.

13. پیکان قزوین: پیکان هم پس از پایان مرخصی بازیکنان، تمریناتش را در خانه پیگیری می کند و برنامه ای برای سفر داخلی یا خارجی اعلام نکرده است.

14. سایپا البرز: سایپا هم مانند همتای خودروسازش برنامه ای برای انجام اردوی خارجی اعلام نکرده است. به نظر می رسد محمد مایلی کهن به ماندن تیم در کرج بیشتر راغب است.

15. نفت تهران: نفتی ها که هنوز در اما و اگر ماندن و رفتن بین  تهران و اراک هستند نیز به تمریناتش در تهران ادامه می دهند.

16. پاس همدان: تیم پاس همدان به مدت 10 روز در همدان تمرین می کند. سپس برای 10 روز به تهران می آید و سپس برای 10 روز دیگر در همدان تمریناتش را ادامه خواهد داد. بازی تدارکاتی هنوز مشخص نیست.

17. شهرداری تبریز: شاگردان حمید درخشان هم تا این لحظه  برنامه ای به غیر از تمرین در شهر تبریز ندارند.

18.استیل آذین: گویا استیل آذینی ها هم قصد مسافرت خارجی ندارند. این تیم یک هفته را به بازیکنانش مرخصی داده است و در هفته دوم تمرینات آغاز می شود. در هفته سوم دی ماه اردویی یک هفته ای در جزیره کیش پیش روی شاگردان خاکپور است و سپس به تهران باز می گردند تا چند دیدار تدارکاتی را برگزار نمایند.
 


نظرات()