تبلیغات
استقلالی - رئال مادرید 2- والنسیا 0 و اوساسونا صفر – بارسلونا 3
یکشنبه 14 آذر 1389

رئال مادرید 2- والنسیا 0 و اوساسونا صفر – بارسلونا 3

• نوشته شده توسط: سجاد فلاح

رئال مادرید 2- والنسیا 0 ؛ رونالدو در صدر گلزنان لالیگا

اوساسونا صفر – بارسلونا 3: برد با خستگی

 
بارسلونا در حالی که در آخرین ساعت‌ها با اتوبوس و قطار به پامپلونا رفته بود توانست اوساسونا را که جواد نکونام و مسعود شجاعی را در ترکیب می‌دید شکست دهد.

در این دیدار ابتدا پدرو در دقیقه 26 با پاس عالی لیونل مسی از تله آفساید گریخت و در موقعیتی تک به تک گل اول را زد.

کمی بعد مسی روی پاس داوید ویا از زاویه‌ای بسته توپ را به تیر دروازه اوساسونا زد.

در دقیقه 65 مسی با پاس ویا بار دیگر گریخت و گل دوم را در موقعیتی تک به تک به ثمر رساند.

در نهایت در دقیقه 84، مسی با حرکتی انفرادی وارد محوطه جریمه اوساسونا شد و پس از آن که با خطای سرخیو متوقف شد، پنالتی حاصل را خودش با ضربه‌ای خوب به گل سوم تبدیل کرد.

بارسا با این برد 37 امتیازی شد و به صدرنشینی خود ادامه می‌دهد.

اوساسونا، که در این تیم نکونام و شجاعی نمایش بسیار خوبی داشتند و از بهترین‌های تیم بودند، 15 امتیاز دارد و دوازدهم است.

 با آغاز هفته چهاردهم رقابتهای لالیگا، رئال مادرید که هفته گذشته درنمایشی تحقیر آمیز با نتیجه 0-5 مغلوب بارسلونا شده بود، این بار سربلند کرد و در دیداری خانگی واقعیت رختکن تیمش را به نمایش گذاشت.

این در حالی بود که شاگردان مورینیو مقابل والنسیا اصلا کار آسانی نداشتند چرا که شاگردان اونای امری راه را برروی آنها بسته بودند.

بازیکنان رئال سختی زیادی در جریان بازی کشیدند ولی کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال در غیاب گونسالو ایگواین دیگر گلزن برتر رئال، بار مسئولیت را بردوش کشید و هر دو گل تیمش در این دیدار را به ثمر رساند.

در حالی که داوید آلبلدا، ستاره باتجربه تیم والنسیا در دقیقه 64 به دلیل دریافت دومین کارت زردش مجبوربه ترک زمین مسابقه شد، رئالی ها تدریجا در نیمه دوم عملکرد به مراتب بهتری را به نمایش گذاشتند. آنها دردر دقایق 72 و 86 توسط کریس رونالدو به گل رسیدند تا هر سه امتیاز این دیدار حساس خانگی را مال خود کنند.

رونالدو با دو گلی که در دیدار هفته چهاردهم به ثمر رساند، تعداد گلهایش را به 17 گل رساند و بدین ترتیب با 2 گل فاصله نسبت به مسی 15 گله در صدر جدول گلزنان لالیگا قرار گرفت.

بابرگزاری دیدار تیمهای رئا و بارسلونا، تیم کاتالان با 37 امتیاز درصدر جدول قرار دارد.رئال مادرید نیز با 35 امتیاز در رده دوم است.


نظرات()