تبلیغات
       

مانوئل نویر (شالکه)

   

     

با اینکه شالکه وضع چندان خوبی در جدول بوندسلیگا ندارد اما اگر نویر نبود وضع بدتر از این بود. واکنشهای شجاعانه بهترین دروازه بان آلمان و شاید جهان، بویژه مقابل بایرن مونیخ نه تنها دروازه این تیم بلکه دربرخی موارد تیم راازشکست نجات داده است.

    

          مدافعین        

 

مت هاملز (بورسیادورتموند)

   

  

 

با تنها 22 سال سن هاملز بدون شک بهترین مدافع لیگ آلمان است. دیواری در قلب خط دفاع دورتموندی که این فصل فقط 10 با توپ از خط دروازهآن عبور کرده است. پاسهای دقیق و تکلهای بی نقص هاملز باعث شده تا او یک لیبروی مثال زدنی باشد. او همچنین میتواند در مقام هافبک و یا مهاجم کمکی ایفای نقش کند. تنها نقطه تاریک این فصل هاملز خروج دورتموند از لیگ اروپا ست.

تیاگو سیلوا (میلان)

 

  

شاید بتوان سیلوا را بهترین مدافع حال حاضر جهان دانست. مدافع یارگیری تمام عیار، سریع،قدرتمند، مسلط در هوا،‌تکلزنی قهار و برخلاف بسیاری از بازیکنان خط دفاعی بازی خوانی بی نظیر است. میلان به شدت به دنبال پشتیبانی برای جایگزینی سیلوا و نستا در فصل نقل و انتقالات ژانویه است.

نمانیا ویدیچ (منچستریونایتد)

 

 

مدافع خشن صربستانی منچستریونایتد پس از فصل ناموفق 10-2009 دوباره به شرایط آرمانی بازگشته است. ویدیچ در 10 مسابقه از مجموع 12 مسابقه ای که در آن توپی از خط دروازه شیاطین سرخ عبور نکرد در ترکیب تیم حضورداشت.

 

        هافبک ها       

   

میلوش کراسیچ (یوونتوس)

 

 

هافبک راست قدرتمند یوونتوس برخی اوقات نقش اصلی را در حملات یوونتوس بازی می کند. این هافبک 26 ساله تا کنون 5 گل در سری آ به ثمر رسانده است.

 

آندراس اینیستا (بارسلونا)

  

   

در زمان مصدومیت ژاوی پس از جام جهانی آفریقای جنوبی اینیستا از هر زمان دیگری آماده تر ظاهر شده و هدایت آبی اناری پوشان را به قله های شکوه برعهده داشت.

با اینکه اینیستا هیچ گاه پرکارترین بازیکن میانی بارسلونا محسوب نمی شود او در این فصل چهار گل به ثمر رساند و هماهنگی و درک متقابل او با ژاوی، مسی، و ویا به تله پاتی شباهت دارد. تصاحب توپ طلایی فیفا در ماه آینده می تواند تکمیل کننده یکی از درخشان ترین سالهای بازیگری اینیستا باشد.

نوری شاهین (بورسیا دورتموند)

 

  

پیشتاز لیگ حرفه ای آلمان اتکای بسیاری به توانایی های شاهین دارد. دقت مثال زدنی او در تقسیم توپ، دید باز و سخت کوشی او موجب شده تا هیچ گاه با توپ بیش از ده متر فاصله نداشته باشد. چهار گل و شش پاس گل ثابت می کند که او در کنار زوج خط حمله دورتموند خطری بالقوه محسوب می شود. پیش از آغاز فصل شاهین گفته بود که در سطح شوان اشتایگر بازی خواهد کرد و به راستی هم این طور بود.     

گرت بیل (تاتنهام هاتسپر)

  

  

بازیکنی که نامش لرزه بر اندام مایکن و خط دفاع اینتر می اندازد. اگرچه نمایش بیل در لیگ برتر بدون فراز و نشیب نبوده است اما حضور او در این فهرست به دلیل بازی های خیره کننده او در سطح اروپاست.

هرنانس (لاتزیو)

 

     

هافبک برزیلی لاتزیو در فصل نقل وانتقالات تابستان از سائو پائولو به سری آ آمد و سهم مهمی در صعود لاتزیو به پله دوم لیگ ایتالیا، آتنها با سه امتیاز اختلاف نسبت به میلان صدرنشین، داشته است.

هرنانس در 16 بازی پنج گل به ثمر رسانده وبا به نمایش گذاشتن هر آنچه از بازیکنان برزیلی انتظار می رود زمینه گل زنی سایر بازیکنان را فراهم کرده است.  

         مهاجمین       

    

لیونل مسی (بارسلونا)، کریستین رونالدو (رئال مادرید)

 

 

مسی، بازیکن ریزنقش آرژانتینی بارسلونا با ثبت 27 گل در این فصل رقابتی تنگاتنگ با کریستین رونالدو پرتغالی دارد. هردو بازیکن 17 گل در مسابقات لالیگا به ثمر رسانده اند.